Condohotele to jeszcze mało popularny produkt w Polsce, ale z roku na rok przybywa chętnych na podobne inwestycje. W ciągu najbliższych dwóch lat na rynek ma trafić około 3 tys. takich lokali, pytanie tylko, czy faktycznie zapewniają one tak wysoką stopę zwrotu?

Condohotel ma tę przewagę nad zwykłym mieszkaniem, że bez względu na wyniki finansowe, inwestor zawsze ma gwarantowany zysk, a w przypadku dużego sukcesu finansowego, do jego kieszeni trafiają dodatkowe pieniądze. Tego mieszkanie na wynajem nie jest w stanie zapewnić, bo tutaj zysk zawsze jest zależny od naszych własnych działań i nie ma czegoś takiego, jak gwarantowana stopa zwrotu. Na condoapartament trzeba wydać co najmniej 300 tysięcy złotych, ale najlepsze oferty są znacznie droższe, jest to zatem propozycja dla zamożniejszych klientów. Powodzenie danej condo-inwestycji zależy przede wszystkim od lokalizacji obiektu.

Zobacz również:

Największe wzięcie mają hotele w modnych kurortach turystycznych, w miejscach, gdzie na gości można liczyć przez prawie cały rok. System condo zapewnia też coś takiego jak pobyt właścicielski, ale trzeba pamiętać, że im dłużej będziemy przebywać w swoim condo-pokoju, tym mniejszy będzie zysk. W praktyce inwestorzy ze swoich apartamentów korzystają bardzo rzadko. Trzeba też pamiętać, że po około 10 latach condo-hotel wymagać będzie remontu, a ten wydatek może być zrzucony na inwestora, co przełoży się oczywiście na spadek zysków.