Jaką kawalerkę kupić?

Opublikowano w Finanse

Kawalerki w ostatnich latach nieco straciły na popularności, bo zastąpiły je dwupokojowe, małe mieszkania. Ale wśród inwestorów wciąż są pożądane, bo na rynku najmu jednopokojowe lokale cieszą się dużym wzięciem.

Wśród osób, które kupują mieszkania na użytek własny, największe zainteresowanie wzbudzają dwa typy kawalerek: te bardzo tanie i te o podwyższonym standardzie. Osoby ze skromną zdolnością kredytową i niskimi zarobkami wybierają mieszkania daleko od centrum, w taniej lokalizacji, z jak najmniejszym metrażem. Kawalerki nazywane mini-apartamentami to stosunkowo nowa kategoria mieszkań, która jednak w bardzo szybkim tempie zdobywa kolejnych zwolenników. Mini-apartamenty to coś dla osób, którym mocno zależy na mieszkaniu w centrum i wysokim standardzie wnętrz.

Zobacz również:

Jednak ze względów finansowych nie każdego stać na to, by kupić wielkie mieszkanie centrum, pozostaje więc ograniczenie metrażu. Stąd wzięły się właśnie mini-apartamenty, czyli mieszkania spełniające wysokie kryteria co do jakości wykończenia i lokalizacji, ale o bardzo małej powierzchni. Mini-apartamenty znajdziemy w każdej polskiej metropolii, najwięcej jest ich w Warszawie. Niektóre mieszkania tego typu mają zaledwie 20 m2, ale dla osób młodych i aktywnych to w zupełności wystarczy, jeśli priorytetem jest prestiżowa lokalizacja. Mini-apartamenty uważane są przy tym za dobrą lokatę kapitału, bo ich wartość powinna z każdym rokiem wzrastać.