Loft szansą na dobre zyski

Opublikowano w Finanse

Lofty to skromna nisza na polskim rynku nieruchomości, może to jednak oznaczać szansę na spore zyski dla właścicieli podobnych mieszkań. Są to nieruchomości unikatowe, a to zawsze napędza popyt.

Chętnych ma zamieszkanie w lofcie nie brakuje, a skoro ich podaż jest niewielka, są szanse na podwyżki czynszów, czyli wyższy zysk. jak się okazuje, wynajem loftów potrafi być bardzo dochodowy, znacznie bardziej, niż w przypadku standardowych mieszkań. Najemcom nie przeszkadza wyższy czynsz, bo w zamian za to uzyskują unikatową nieruchomość, położoną zwykle w ciekawej lokalizacji.

Zobacz również:

Oczywiście, loft musi być wykończony w najwyższym standardzie, ponieważ ofertą tego typu interesują się głównie osoby zamożniejsze, które mają spore wymagania. Inwestycja w dobrej jakości loft jak najbardziej się jednak opłaca. Na zwykłym mieszkaniu zarabiamy w skali roku średnio około pięć procent, na wynajmie loftu można zyskać nawet 10 procent, czyli dwa razy więcej. Lofty wynajmowane są zresztą nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez firmy, które szukają dla siebie niebanalnej miejscówki. Loft jest idealny na biuro, ponieważ wyróżnia się dużą, otwartą przestrzenią, jest doskonale oświetlony, a przy tym wygląda znacznie ciekawej od typowych biurowców. Chętnie w loftach lokują się młode firmy, stawiające na kreatywność, bo takie loftowe biuro jest dla nich świetną wizytówką.